Bölüm Başkanı Mesajı

Sevgili Öğrenciler,

Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programımız, Tarsus Üniversitesi Meslek Yüksekokulu bünyesinde 2002 yılından beri ön lisans seviyesinde eğitim-öğretim vermekte olup mesleki eğitimle beraber sizlerin lisans seviyesine ulaşmasını amaçlamaktadır. Öğrencilerimiz, kamu ve özel kuruluşların ihtiyaç duyduğu uygulamalı muhasebe elemanı taleplerine uygun yeterli bilgiye sahip; güncel yeni nesil müfredatımız ile ekonomi, finans, hukuk, bilgisayar programları ve denetim alanlarına hâkim, yabancı dil eğitimi almış, iki yıl boyunca aldığı teorik ve uygulamalı derslerin yanında iş yerinde yapılan mesleki staj faaliyeti neticesinde muhasebe ve vergi alanına dair edindiği bilgileri en iyi şekilde kullanabilen meslek çalışanları olarak hizmet vermektedir.
Bölümümüz mezunu arkadaşlarımız mesleki değerlere sahip, muhasebeye dair sorumlulukları kavrayacak ve üstlenecek seviyede olmanın yanı sıra muhasebe ve vergi kavramlarına yönelik etik kuralların bilincindedir. Ayrıca mezunlarımız ÖSYM tarafından yapılan DGS’ye girip lisans eğitimini tamamlayarak gerekli şartları sağlamaları halinde Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olarak kendi adına iş yeri açabilmektedir.
Alanında uzman, piyasada mesleki tecrübe kazanmış, Mali Müşavir ve Bağımsız Denetçi  mesleki unvanlarına sahip, tecrübeli, özverili, kaliteli  ve öğrenci odaklı eğitimi ilke edinen akademik personelimiz adına siz öğrenci arkadaşlarımızı aramızda görmekten memnuniyet duyacağımızı belirtirim. Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programı mezunu arkadaşlarımızın ise başarılı bir meslek hayatına sahip olacaklarına olan inancımla kendilerine mesleki yaşantılarında başarılar dilerim.

 
Cenk KIRITOĞLU
Dr. Öğr. Üyesi
Bölüm Başkanı